14 lipca, 2024

ma Gicology

Moc tematów

Szczęście w związku (artykuł fabularyzowany)

Wydawało Ci się, że jesteś w szczęśliwym i udanym związku

Wszystko było jak w bajce, dogadujecie się świetnie, spędzacie razem coraz więcej czasu. Jesteś zakochana po uszy i zaczynasz w głowie układać plany na przyszłość. Myślisz — ile razem zrobicie, co obejrzycie, gdzie wyjedziecie na wspólny długi weekend. A nawet jeśli nie czynisz, aż tak zaawansowanych planów, to pewnie już wpuściłaś tego faceta do swojego życia na tyle, by cokolwiek sama działasz uwzględniać go w swoim harmonogramie dnia i tygodnia. Teraz jednak on pojechał do siebie. Nie odzywa się. Na pewno jest zajęty — tłumaczysz sobie. Jednak jesteś daleka od spokoju i głowisz się dlaczego on nie odpisuje

Każdy ma prawo być zajęty

Człowiek odgrywa w życiu wiele ról. Chłopak, gdy już nie ma go przy Tobie, nadal pozostaje twoim chłopakiem. Jednak weź pod uwagę, że musi być on w życiu nie tylko nim. Musi być też pracownikiem, synem, kumplem, wujkiem, zawodnikiem amatorskiego zespołu piłki nożnej i tak dalej. Warto byś poznała i zaakceptowała jego życie, hobby i wszystkie sprawy, którymi zajmuje się na co dzień. Oczywiście na początku związku jeszcze nie wiesz o nim wszystkiego.
Nie wiesz, gdzie chodzi wieczorami i nie znasz wszystkich jego kolegów. To naturalne, że martwisz się, że on nie odpisuje na moje SMSy/y i pewnie o mnie nie myśli, ale przecież nie masz pewności, że tak jest. Ty też powinnaś skupić się na bieżących sprawach: szkole albo pracy, bo zdrowy związek sam będzie naturalnie rozwijał się bez milionów SMS-ów, wiadomości na messengerze, czy Instagramie.
W SMS-ach łatwo o porozumienia
Oczywiście w dzisiejszych czasach pełnych możliwości kontaktu, chcemy być z ludźmi, których kochamy w stałej łączności. Jednak komunikacja pisana różni się od rozmowy w „cztery oczy”. Więcej szans na niedopowiedzenia, złe odczytanie intencji, czy całkowity brak wizualnych emocji na twarzy rozmówcy — to tylko nieliczne z wad rozmów przez SMS-y. Warto o poważnych sprawach i nie tylko, rozmawiać jak najczęściej „face to face”. Jeśli faceta dopiero co poznałaś, to dogadanie się bez problemu tekstem pisanym może nie być łatwe. Spróbuj poczekać do kolejnego spotkania i opowiedzieć wszystko, kiedy będziecie się widzieć. Nie dopuśćcie do sytuacji, że będąc w kontakcie bez przerwy w mediach społecznościowych, w realu nie macie o czym gadać. To wbrew pozorom zdarza się i to wcale nie tak rzadko.

Coś faktycznie się stało

Jeśli, Twój ukochany faktycznie nie odzywa się 2-3 dni i nie masz pojęcia czemu, to wtedy powinnaś zacząć się martwić. Wydaje mi się, że jeśli zgubił telefon lub ten rozładował się, to przez tyle czasu na pewno miał okazję poinformować Cię, że z nim wszystko w porządku. Tymczasem chłopak się nie odzywa. Również, jeśli to już ten etap znajomości, że jesteś dla niego wyjątkowo ważna, to jeśli powiedział o Tobie bliskim, to istnieje duża szansa, że oni poinformowaliby Cię o powodach „zapadnięcia się pod ziemię” chłopaka. Pozostaje Ci tylko czekać na jakieś wiadomości. A jeśli facet pojawi się jak gdyby nigdy nic i będzie udawał, że nic się nie stało, to powiedz mu, że nie lubisz takich sytuacji i się martwiłaś. Powinien zrozumieć, jeśli faktycznie mu na Tobie zależy. A jego nieobecność spowodowana była roztrzepaniem albo imprezą, która nieoczekiwanie się przeciągnęła.