23 maja, 2024

ma Gicology

Moc tematów

Piece gazowe a kotły

Choć byśmy urządzili swoje mieszkanie/dom na tip top i mieli wrażenie, że umieściliśmy w nim wszystko, co tylko się da, to jeżeli panuje w nim chłód, a w środku nie jest przytulnie, wciąż będzie nam czegoś brakowało. Na co zatem warto w szczególności zwrócić uwagę, przy budowie domu? Czym ogrzewać dom? W tym miejscu naprzeciw wychodzą nam wszelkiej maści piece gazowe oraz kotły gazowe, na których chcielibyśmy się aktualnie skupić. Jakie zatem wybrać źródło ciepła, jeżeli chcemy solidnie ogrzać nasz dom, mając pewność, że naszemu zdrowiu i życiu nic nie zagraża?

Piece gazowe

Piece gazowe ocieplają nasz dom miejscowo. Komin jest tutaj zlokalizowany wewnątrz  miejsca ogrzewanego, a samo ogrzewanie uzyskuje się podczas spalania paliwa i odbywa się to raz, bądź też dwa razy dziennie. W następnej kolejności ciepło jest magazynowane i stopniowo uwalniane do pomieszczenia w ciągu całego dnia. Ogromnym plusem tego typu ogrzewania jest na pewno łatwość i bezproblemowość użytkowania, brak konieczności częstych napraw i przeglądów, a  przede wszystkim oszczędność czasu (nie trzeba co chwilę kontrolować pracy urządzenia).

Dodatkowo dla niektórych atutem tego rozwiązania może być fakt, że piec gazowy, oprócz oczywistego dawania ciepła, idealnie wpasowuje się do każdego wnętrza i nadaje mu unikalnego charakteru.

Kotły gazowe

W porównaniu do pieca gazowego, który jest elementem miejscowego systemu grzewczego, kocioł gazowy należy do centralnego systemu grzewczego. W praktyce wygląda to tak, że kocioł gazowy nie gromadzi ciepła i nie pozbywa się go na zewnątrz, tylko rozprowadza je za pomocą wody, jako, można rzec, przekaźnika do specjalnie do tego przeznaczonych urządzeń (odbiorników).

Atutem kotłów gazowych jest możliwość dopasowania temperatury w dosłownie każdym pomieszczeniu, dzięki czemu nie dochodzi do sytuacji, że w jednym pomieszczeniu jest za gorąco, a  w drugim za zimno. Zasadnicza różnica pomiędzy piecem, a kotłem wynika ze sposobu dostarczania ciepła. Piec produkuje ciepło wyłącznie w tym miejscu, w którym go osadzono, zaś kocioł oddaje ciepło za pośrednictwem nośnika poprzez dostosowaną w tym celu instalację oraz jej elementy w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się odbiornik.

Co wybrać?

Na pytanie czy lepiej wybrać piec gazowy czy też kocioł gazowy, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy ma bowiem swoje wady i zalety. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno piec, jak i kocioł, mają szereg zalet i każdy na swój sposób spełni nasze wymagania. Ciekawą opcją może być tutaj, dostępny na www.technika-grzewcza-sklep.pl,Termet Kocioł gazowy kondensacyjny dwufunkcyjny ECOCONDENS SILVER 20 kW pompa klasy A czy też Termet Kocioł gazowy kondensacyjny jednofunkcyjny ECOCONDENS GOLD PLUS 20 3-20 kW pompa klasy A.

Niezależnie jednak od dokonanego wyboru, każdy z nich zapewni nam komfort użytkowania, ciepło i przede wszystkim bezpieczeństwo, o które zawsze obawia się najwięcej osób. Pamiętajmy, że w tej sytuacji nie ma lepszych i gorszych wyborów. Zarówno piec gazowy, jak i kocioł gazowy, sprawdzą się doskonale w każdym domu i warto zainwestować w jeden z nich.

Piece i kotły gazowe kondensacyjne znajdziesz na stronie: https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/kondensacyjne.html