20 czerwca, 2024

ma Gicology

Moc tematów

Czy podczas przeszczepu włosów w klinice san-medical stosowane jest znieczuelnie?

Dzięki zastosowaniu znieczulenia, przeszczep włosów jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Chociaż przeszczep jest minimalnie inwazyjny, zastosowanie znieczulenia w obszarze dawczym i biorczym blokuje zakończenia nerwowe skóry głowy, dzięki czemu procedura jest bezbolesna. Ponadto podanie znieczulenia pozwala chirurgom na precyzyjne i delikatne pobranie każdej z jednostek mieszkowych, które zostaną później przeszczepione. Ale jaki dokładnie działa znieczulenie podczas przeszczepu włosów? Na najczęściej zadawanie pytania odpowiemy w tym artykule?

Czy podczas każdego przeszczepu włosów stosowane jest znieczuelnie?

Tak, znieczulenie miejscowe jest stosowane do wszystkich przeszczepów włosów. Jedynym bólem odczuwanym przez pacjenta jest ból igły, za pomocą której znieczulenie jest podawane bezpośrednio w skórę głowy. Ból ten również szybko znika, ponieważ znieczulenie zaczyna działać niemal natychmiast. Bogate doświadczenie specjalistów z kliniki https://www.san-medical.pl/ sprawia, że przez bół będzie praktycznie niezauważalny. 

W przypadku przeszczepów FUSS stosowana jest nierzadko sedacja. Jest to bardzo płytka sedacja, która pomaga pacjentowi być spokojniejszym i bardziej zrelaksowanym oraz mieć mniejszą percepcję czasu, ponieważ przeszczep włosów jest dość długą operacją. Sedacja może być również stosowana w przypadku przeszczepów FUE, jeśli pacjent jest bardzo zdenerwowany lub ma trudności z utrzymaniem tej samej postawy podczas długich godzin operacji. Odpowiada za to wyspecjalizowany anestezjolog, który stale monitoruje poziom znieczulenia pacjenta.

Chociaż próg bólu różni się znacznie w zależności od osoby, zdecydowana większość pacjentów jest zaskoczona, jak niewielki dyskomfort odczuwali podczas operacji i zaprzecza mitowi, że przeszczep włosów jest bolesny.

Jak stosuje się znieczulenie podczas przeszczepu włosów?

Znieczulenie miejscowe jest stosowane poprzez mikroiniekcje i działa na układ nerwowy, blokując reakcję na ból. Biorąc pod uwagę, że jego działanie będzie miejscowe i krótkotrwałe, w razie potrzeby znieczulenie jest wzmacniane przez cały czas trwania przeszczepu włosów.

Z drugie jstrony, chirurg jest odpowiedzialny za przeprowadzenie szeregu badań przedoperacyjnych niezbędnych do zweryfikowania dobrego stanu zdrowia pacjenta i potwierdzenia, że jest on w stanie wytrzymać podanie znieczulenia, które zapobiegnie bólowi związanemu z przeszczepem włosów. Badania te obejmują na przykład elektrokardiogram w celu sprawdzenia, czy serce i układ krążenia funkcjonują prawidłowo.

 Znieczulenie nie powoduje skutków ubocznych

Zastosowanie znieczulenia miejscowego lub w niektórych przypadkach lekkiej sedacji, o której zwykle nie powoduje skutków ubocznych u pacjentów poddawanych przeszczepowi włosów. Głównymi odnotowanymi tymczasowymi negatywnymi następstwami jest powstawanie obrzęku twarzy w przedniej części głowy, czoła i oczu, z powodu gromadzenia się płynów stosowanych wraz ze znieczuleniem. W nielicznych przypadkach, obrzęk twarzy występuje do 48 godzin i znika naturalnie. Tak więc zarówno przeszczep, jak i zastosowanie znieczulenia miejscowego są procedurami, które są maksymalnie bezpieczne dla pacjentów.