14 lipca, 2024

ma Gicology

Moc tematów

Cena za wynajem magazynu

Koszt wynajęcia magazynu jest jednym z ważniejszych czynników, którym kierujemy się podczas wynajmu powierzchni magazynowej. Na ostateczny koszt wpływ ma wiele czynników. Na co warto więc zwrócić uwagę podczas podpisywania umowy najmu? 

Dobra lokalizacja

Jednym z najważniejszych elementów, na który trzeba zwrócić uwagę jest dobra lokalizacja. Optymalnym rozwiązaniem jest sytuacja, gdy magazyn znajduje się nieopodal firmy. Pozwala to w łatwy i szybki sposób przetransportować towar, na czym zyskuje również klient. Nie zawsze jednak tak bliska lokalizacja będzie dostępna. Warto wówczas rozważyć wybór magazynu znajdującego się na obrzeżach miasta, uwzględniając jednak dobry dojazd do budynku. To właśnie dobre położenie magazynu odgrywa dużą rolę przy ostatecznej cenie najmu. Jest to jednak koszt, który warto ponieść. 

Powierzchnia magazynu

Wynajem magazynu wiąże się z dobraniem odpowiedniego metrażu, co jest uzależnione przede wszystkim od potrzeb firmy. Sprawa w tym zakresie jest dość prosta- im większa powierzchnia, tym wyższe koszty trzeba ponieść. Podczas poszukiwań magazynu warto także uwzględnić przyszły rozwój firmy, który być może będzie wymagać większego magazynu. 

W kwestii powierzchni należy również uwzględnić pomieszczenie biurowe oraz socjalne. Te pierwsze pozwala w komfortowy sposób wykonywać prace biurowe. Dobrze jeśli na miejscu znajdziemy biurko oraz fotel. Pomieszczenie socjalne to miejsce, w którym możemy odpocząć, zjeść czy napić się ciepłego napoju.

Infrastruktura oraz dostęp do mediów

Magazyny do wynajęcia i ich poszukiwania powinny uwzględniać także infrastrukturę. Jeśli mowa o drogach to powinny one pozwalać szybko i bezproblemowo przemieszczać się pomiędzy obiektami. Infrastruktura obejmuje również takie elementy jak duże place manewrowe czy rampy do rozładunku towarów. 

W budynku musimy mieć także dostęp do wszystkich niezbędnych mediów- prądu, wody i kanalizacji. To absolutna podstawa, w którą musi być wyposażony każdy magazyn. 

Czas wynajmu oraz cena

Magazyny na wynajem są najchętniej oddawane do użytku na możliwie jak najdłuższy okres czasu. Przeważnie jest to około 3-5 lat. Jest to opcja korzystna zarówno dla najemcy, jak i wynajmującego. W przypadku dłuższych okresów znacznie łatwiej jest wynegocjować cenę. Dla najemcy jest to spokój na kolejne lata.

Kwestia ostatecznej ceny jest tematem bardzo szerokim i zależnym od naszych wymagań. Ceny podstawowych magazynów zaczynają się od około 5 tysięcy, a kończą nawet na kilkunastu.