20 czerwca, 2024

ma Gicology

Moc tematów

białe trampki

Białe trampki – jak je dobrze wyczyścić?

Jedną z największych zagadek w domu jest sposób czyszczenia białych butów. Choć użyteczne i praktyczne, białe buty są notorycznie trudne do utrzymania w świeżości i nieskazitelności po wyjęciu z pudełka. Dlatego też przeszukaliśmy wiele miejsc, aby znaleźć najlepsze wskazówki dotyczące czyszczenia białych butów, które pozwolą Ci raz na zawsze opanować to zadanie.

Domowe sposoby na czyszczenie białych butów

Oto jak wyczyścić białe buty za pomocą wody z mydłem. Wlej dwie łyżeczki płynu do mycia naczyń do 300 ml ciepłej wody. Mieszaj roztwór, aż wszystko się rozpuści. Zanurz starą szczoteczkę do zębów w mieszaninie. Zacznij delikatnie szczotkować plamę. Powtarzaj tę czynność, aż plama zostanie całkowicie usunięta, a kolor butów będzie jednolity. Użyj magicznych gumek. Co to jest magiczna gumka do ścierania? To potoczna nazwa pianki melaminowej, żywicy o konsystencji przypominającej piankę. Jest to bardzo uniwersalne narzędzie do czyszczenia, więc zdecydowanie powinieneś mieć je w domu. Ponadto używanie magicznych gumek jest bardzo proste. Wystarczy dodać trochę wody i pocierać plamę lub zabrudzenie, aż zniknie. Upewnij się, że pianka jest wilgotna, bo w przeciwnym razie możesz uszkodzić buty. Woda micelarna to tradycyjny produkt do demakijażu. Można jej jednak używać do wielu innych kreatywnych celów, a jednym z nich jest czyszczenie białych butów. Ta metoda składa się tylko z dwóch kroków. Po pierwsze, nalej trochę wody micelarnej na czystą ściereczkę. Po drugie, pocieraj ściereczką o buty, aż będą czyste.

Pranie w pralce butów – czy to ich nie niszczy?

W przypadku starszych pralek wkładanie butów do pralki w domu nie było dobrym pomysłem. Dzisiejsze pralki są znacznie bardziej zaawansowane i radzą sobie z tym problemem. Starsze modele były zbyt szorstkie dla przedmiotów takich jak buty i mogły je zniszczyć. Obecnie urządzenia oferują o wiele więcej ulepszonych opcji i funkcji, które pozwalają na bezpieczne czyszczenie butów w pralce. Pralka jest skonstruowana do czyszczenia plam i normalnych zabrudzeń. Mocno zabrudzone buty, z silnymi zabrudzeniami i przylepionym błotem wymagają więcej pomocy. Do usunięcia nadmiaru brudu i błota zaleca się użycie szczotki o miękkim włosiu, takiej jak stara szczoteczka do zębów. Usuń z butów wkładki i sznurowadła. Sznurowadła należy włożyć do worka do prania lub poszewki na poduszkę, aby uniknąć ich plątania się i owijania wokół czegokolwiek. Wkładki wymagają ręcznego czyszczenia, dlatego nie należy ich wkładać do pralki. Na noc przed praniem butów należy wsypać do każdego z nich niewielką ilość sody oczyszczonej. Poprawi to jakość zapachu i czyszczenia. Przed włożeniem do urządzenia należy ręcznie zmyć sodę oczyszczoną.

Soda oczyszczona – złoty środek na białe buty

Czyszczenie białych butów za pomocą sody oczyszczonej: połącz jedną łyżkę stołową gorącej wody, jedną łyżkę stołową białego octu i jedną łyżkę stołową sody oczyszczonej. Mieszaj, aż do uzyskania konsystencji pasty, a następnie użyj starej szczoteczki do zębów, aby rozprowadzić tę mieszankę na płóciennych powierzchniach butów. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wykonuj okrężne ruchy. Gdy buty będą już pokryte mieszanką, pozostaw je na zewnątrz w jasnym, ciepłym słońcu na trzy do czterech godzin. Buty powinny być o kilka odcieni bielsze.