23 maja, 2024

ma Gicology

Moc tematów

Afirmacje – co zrobić, gdy czujesz blokadę, używając ich?

Czym są afirmacje

Im bardziej jesteś zdeterminowany, aby dokonać zmian w swoim sposobie myślenia, tym lepiej możesz być przygotowany, jeśli chodzi o akceptację zmian i porzucenie swojej przeszłości.

Zdecydowanie dobrym pomysłem, aby wdrożyć nowy sposób myślenia, są afirmacje. To powtarzanie sobie pozytywnych rzeczy, np. W myślach przed snem, albo słuchanie ich. To jakby pozytywne pranie mózgu. Z afirmacjami mogą się wiązać pewne opory, które musisz pokonać.

Kiedy już zdecydujesz się wierzyć w afirmacje, które stworzyłeś, możesz zmusić swoją podświadomość do dwóch przeciwstawnych reakcji – ponownej oceny lub unikania. Im większy problem napotkasz, tym większa będzie przepaść między wewnętrzną prawdą a pozytywnymi afirmacjami. Może to spowodować, że doświadczysz oporu, procesu, w którym podświadomość postanawia trzymać się postrzeganych prawd wewnętrznych i uniemożliwiać ci zbadanie danego problemu.

Jak z nich korzystać

Ta silna reakcja jest zwykle naznaczona przytłaczającym negatywnym uczuciem, którego doświadczasz, gdy próbujesz wypowiadać pozytywne afirmacje. Z drugiej strony ponowna ocena ma miejsce, gdy doświadczasz dobrego samopoczucia i radości. To zmusza twój umysł do reagowania zgodnie z zestawem przekonań w instynktowny sposób. To ekscytujące uczucie jest dobrą wskazówką, że afirmacje, które złożyłeś, w końcu działają. Ciągle powtarzając afirmacje z pasją i przekonaniem, możesz zacząć kruszyć nawet najsilniejszy opór, jakiego możesz doświadczyć. Możesz nawet użyć dodatkowych technik, które mogą zwiększyć skuteczność twoich afirmacji.

Kiedy w końcu przełamiesz opór, twoja podświadomość automatycznie ponownie przeanalizuje swoje podstawowe przekonania i wzorce myślowe. Kiedy twoje dysfunkcyjne przekonania zostaną zidentyfikowane i zastąpione przez nowy zestaw wewnętrznych prawd, wszystko zmieni się szybko na twoich oczach. W zależności od tego, jak głęboko te przekonania leżą w twojej świadomości, każda inna myśl, której nauczyłeś się w oparciu o twoją pierwotną wewnętrzną prawdę, powoli stanie się bezpodstawna. Twoja podświadomość ponownie przeanalizuje je wszystkie i przeprowadzi cię przez okres głębokiej introspekcji. Jednak możesz potrzebować profesjonalnego wsparcia, jeśli obecnie doświadczasz silnego oporu.

Pozytywne skutki

Pozytywne afirmacje faktycznie działają poprzez przeprogramowanie twoich wzorców myślowych, zmianę sposobu, w jaki czujesz się w pewnych okolicznościach i zastąpienie dysfunkcyjnych przekonań nowym zestawem wewnętrznych prawd. Efekty te w końcu doprowadzą do pozytywnej zmiany, która przychodzi naturalnie i łatwo.
Silne skutki twoich afirmacji zaczną odbijać się w twoim życiu zewnętrznym, gdy doświadczasz zmian sejsmicznych, które poprawią wiele aspektów twojego życia. Pamiętaj, afirmacje to coś więcej niż tylko pozytywne stwierdzenia. Mogą być używane do tworzenia lub niszczenia, dzięki czemu mogą przynieść ci porażkę lub sukces.